Namų statyba

Visuomet svajojote gyventi nuosavame name? Tačiau niekuomet neturėjote galimybės nuosavą namą įsigyti? Be to, neradote ir jums tinkančio varianto? Jei taip, tuomet neturėtumėte pamiršti, kad nuosavų namų statyba yra kur kas pigesnis pasirinkimas. Vis daugiau žmonių šiomis dienomis nusprendžia savo pirmąjį nuosavą namą statyti nuo pagrindų. Todėl jei jus taip pat sudomino namų statyba, pirmiausia turėtumėte apgalvoti keletą labai svarbių detalių.

  • Koks yra jūsų biudžetas, kurį galite skirti namo statyboms? Pirmiausia jūs turite nustatyti savo biudžetą. Tik tokiu atveju galėsite priimti objektyvius ir teisingus sprendimus bei neturėti tuščių lūkesčių. Be abejo, jei jūs norite sutaupyti, statybines medžiagas turėtumėte pirkti tiesiai iš tiekėjų. Kaip bebūtų, nuosavo namo statybos atsieina kur kas pigiau nei jau pastatyto namo pirkimas.
  • Kurioje vietoje norėtumėte statyti savo nuosavą namą? Natūralu, kad jums reikia nuspręsti, kurioje vietoje norėtumėte gyventi. Atsižvelgdami į tai turėtumėte pasirinkti ir sklypą. Kuo arčiau miesto norėsite statyti savo nuosavą namą, tuo brangiau kainuos žemės sklypas. Žinoma, kainai įtakos turi ir sklypo plotas bei kiti specifiniai veiksniai.
  • Kokio dydžio namo norėtumėte? Turite pagalvoti, kokio dydžio namas jums tiktų geriausiai. Pastaruoju metu populiarėja mažesnio ploto namai. Jau seniai praeityje laikai, kuomet žmonės statydavo labai didelius dviejų ar trijų aukštų nuosavus namus. Dabar įprastai yra orientuojamasi į taupymą, ekonomiškumą ir praktiškumą, o ne į didžiulę prabangą ir kaip įmanoma erdvesnį namą. Kaip bebūtų, kokio ploto bus jūsų nuosavas namas, yra tik jūsų asmeninis pasirinkimas.
  • Kas statys jūsų namą? Nuspręskite, kam patikėsite savo būsimo nuosavo namo statybos darbus. Jūs galite kreiptis į statybų bendrovę, kuri pasirūpins visais statybų darbais, arba galite samdyti skirtingų sričių specialistus. Pastarasis variantas dažniausiai padeda daugiau sutaupyti. Žinoma, dalį darbų jūs galite atlikti ir patys – jei turite atitinkamos patirties ir žinių.

Žinoma, klausimų, į kuriuos turėtumėte atsakyti, yra ir daugiau, todėl pasistenkite tinkamai suplanuoti ir apgalvoti visus svarbiausius darbus, nuo kurių tiesiogiai priklausytų ir jūsų nuosavo namo kokybė.