Būsto įsigijimas

Norite įsigyti naują būstą? Iki šiol daugybę metų būstą nuomojotės? Kaip bebūtų, labai didelė dalis žmonių (ypač jauname amžiuje) naudojasi būsto nuomos paslaugomis. Tačiau anksčiau ar vėliau ateina metas būstą įsigyti. Tokiu atveju būsto įsigijimas turėtų būti labai gerai ir tinkamai apgalvotas žingsnis. Dažniausiai būsto įsigijimas būna įgyvendinamas kreditorių suteikiamos būsto paskolos pagalba, todėl jei ir jūs galvojate apie kreipimąsi į kreditorius, siekiant gauti būsto paskolą, turėtumėte įvertinti daugybę skirtingų svarbių detalių.

  • Kokios vertės būstą norite įsigyti? Visų pirma jums reikėtų pagalvoti apie būsto vertę ir savo numatytą biudžetą. Trumpiau tariant, turite žinoti, kokios vertės būstą jūs galėtumėte sau leisti įpirkti. Akivaizdu, kad būsto kainos kiekvienais metais labai skiriasi. Be to, būsto kaina priklauso nuo daugybės skirtingų veiksnių – miesto, rajono, statybos metų, ploto ir kt.
  • Koks yra jūsų mokumas? Jei būstą pirksite paskolos pagalba, tuomet jūs neturėtumėte pamiršti, kad bus vertinamas ir jūsų mokumas. Todėl iš anksto galite apgalvoti svarbiausius veiksnius, į kuriuos atsižvelgs kreditoriai, vertindami jūsų finansinę situaciją. Kreditoriai visuomet įvertina savo potencialių klientų gaunamas pajamas, finansinių įsipareigojimų dydį, šeimyninę padėtį, asmeninę kredito istoriją, darbo stažą ir kt.
  • Kurioje vietoje norėtumėte gyventi? Pagalvokite, kurioje vietoje jūs visuomet svajojote gyventi. Jei jūs būstą pirksite pasitelkdami paskolą, kreditoriams finansiškai įsipareigosite labai ilgam laikui, todėl svarbu, kad jūs įsigytumėte būstą, kuris būtų jums labiausiai patinkančioje ir visus jūsų keliamus reikalavimus atitinkančioje vietoje.
  • Kokio ploto būstą norite įsigyti? Nuspręskite, kokio ploto naujasis jūsų būstas galėtų būti pats optimaliausias ir geriausiai atitinkantis visus jūsų lūkesčius. Net jei šią akimirką jūs esate vieni, nepamirškite pagalvoti ir apie ateitį, pvz., laiką, kuomet būsite sukūrę šeimą ir jums reikės erdvesnio nuosavo būsto.
  • Kokie yra jūsų papildomi keliami reikalavimai? Apgalvokite ir daugybę papildomų jums aktualių veiksnių, pvz., susisiekimą, būsto gamybos metus, kaimynystę ir kt. Tai taip pat turės įtakos jūsų galutiniam sprendimui pasirenkant vieną ar kitą būstą.